Nedavna posjeta Milorada Dodika opštini Petrovo i planini Ozren izazvala je slabe reakcije u javnosti što je i očekivano jer je u izbornoj kampanji , ali ono što je ostalo posebno zapaženo jeste potpuni izostanak aktivista koji se, navodno, bore protiv istraživanja prirodnih resursa u ovom području. U zadnje vrijeme na svakoj svojoj tribini I okupljanju aktivisti vrlo glasno zamjeraju predstavnicima vlasti kako su zaboravili Ozren I Ozrence I kako žele da neko iz vlasti dođe I kaže im da će sve biti u redu , da ih mrski neprijatelj u vidu strane kompanije koja želi da kopa neće raseliti. Iako su prethodno glasno izražavali svoje protivljenje, ovoga puta niko od njih nije došao da se buni ili podigne glas. Niko se nije pojavio. Kako sada to da se shvati ?
Izvori bliski političkim krugovima spekulišu da razlog za ovakav izostanak nije slučajan. Naime, isti ti aktivisti, koji su se ranije predstavljali kao zaštitnici javnog interesa, sada su optuženi da rade za finansijska sredstva koja im obezbeđuju određene nevladine organizacije. Prema navodima, ove organizacije su usko povezane s opozicijom i njihov cilj je destabilizacija trenutne vlasti u Republici Srpskoj.
Povezanost ovih događaja postavlja pitanje: da li je sve ovo dio šireg plana u kojem opozicija, uz podršku nevladinih organizacija, pokušava da oslabi aktuelnu vlast na različitim nivoima, koristeći manipulative tehnike i finansijske dogovore?
Nije se slučajno desio sastanak u Doboju prije mjesec dana koji su organizovali PDP I uprava Udruženja Ozrenski Studenac I Čuvari Ozrena. Borenović ,Slaviša Marković I Olivera Đeorđić Nedić su našli tako ljigav način da obezbijede glasove . Doduše, nijedno od njih ne bi ni umjelo drugačije , svako onako kako je satkan .
Pali su neki dogovori ali o tome će se kasnije pričati.
Političke manipulacije, prazna obećanja i pokušaji destabilizacije su postali svakodnevna pojava, ali birači nisu zaboravili na stvarne vrednosti. Građani su sve svjesniji pokušaja političke trgovine i udruživanja radi lične koristi. Zbog toga se postavlja pitanje: koliko su takve političke igre održive i da li će narod dozvoliti da se njihovim povjerenjem ovako manipuliše?
U svjetlu ovih dešavanja, posjeta Milorada Dodika Ozrenu i nereagovanje aktivista otvaraju novu dimenziju političke borbe, koja se sada sve više vodi iza kulisa – putem dogovora, finansijskih aranžmana i tajnih saveza između opozicije i nevladinih organizacija.
Ili su konačno shvatili da su ovo projekti od državne važnosti I da ih niko I ništa neće zaustaviti.