31.1 C
Banja Luka
24.06.2026.

Селак – Вујић: Сарадња два министарства изузетна и на корист грађана Српске и Србије

 

Министри правде Републике Српске и Републике Србије Горан Селак и Ненад Вујић разговарали су у Београду о наставку институционалне сарадње два министарства.

Посебна пажња посвећена је питањима која у великој мјери представљају интерес грађана, и то сарадњи правосудних институција и установа за извршење кривичних и прекршајних санкција.

Министри Селак и Вујић су оцијенили да је институционална сарадња министарстава изузетна, да се одвија на високом нивоу, а размотрени су и даљи кораци у циљу унапређења односа.

Министар Селак је нагласио да правна заштита грађана и привреде представља темељ демократског друштва. Према његовим ријечима састанак са министром Вујићем има посебан значај јер је то била прилика за разговор о заједничким пројектима, уз учешће представника Србије и Српске.

„Сарадња са Министарством правде Републике Србије и раније је била изузетна, а намјеравамо је додатно унаприједити” рекао је министар Селак који је позвао министра Вујића да ускоро са сарадницима посјети Републику Српску.

 

 

 

 

 

 

Povezane vijesti

Љубиша Петровић: Анализа стања

Пилатовско прање руку као доминантан начин функционисања на политичкој сцени Српске Већ двије деценије Републику Српску води један режим, боље речено један човјек за вријеме...

Društvene mreže

820PratiocaSviđa mi se
358PratiocaZaprati

Možda ste propustili

Otvaranje ljetne sezone na Јahorini

  Predstavnici Olimpijskog centra "Јahorina" održaće u četvrtak, 18. juna, konferenciju za novinare povodom svečanog otvaranja ljetne sezone na ovoj planini i predstaviti sadržaje koji...